Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Jelenia Góra

Podziękowania za LII Mistrzostwa PZŁ w Klasie Powszechnej!

Drogie koleżanki, drodzy koledzy,

piszemy w związku z zakończonymi LII Mistrzostwami PZŁ w Klasie Powszechnej, które mieliśmy zaszczyt współorganizować 20-21.07.2019r.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy gościć najlepszych zawodników w klasie powszechnej reprezentujących wszystkie Okręgi naszego Zrzeszenia.

Areną szlachetnej rywalizacji była strzelnica KŁ „Wieniec” Świeradów na której, jak się okazało wielu strzelców przed mistrzostwami doskonaliło swoje umiejętności strzeleckie oraz, w trakcie zawodów, spełniło życiowe marzenia.

Okręg jeleniogórski szczyci się bogatymi tradycjami łowieckimi wśród których, ważne miejsce przypada strzelectwu myśliwskiemu, ale mamy prawo sądzić, że od zakończenia LII Mistrzostw PZŁ w Klasie Powszechnej nasz okręg będzie znany w całym kraju jako najbardziej gościnny i otwarty spośród tegorocznych organizatorów imprez z kalendarza centralnego PZŁ.

Ale wy o tym wszystkim już słyszeliście / wiecie, zatem dlaczego ZO do Was pisze?

A no po to by złożyć należyte podziękowania i, jak Bóg przekazał zaczniemy od tych, którzy mają największy udział w tym niesamowitym sukcesie organizacyjnym i wizerunkowym, mamy na myśli sponsorów zawodów, którzy z własnej nieprzymuszonej woli, w rożnej postaci, łożyli jak niżej:

 • Koło Łowieckie „Grzywacz” Lwówek Śląski         
  •   – wsparcie finansowe i organizacyjne
 • Koło Łowieckie „Orzeł” Lubków                              
  • – wykonało znaczek okolicznościowy
 • Koło Łowieckie „Im. Lasów Polskich” Karpacz    
  • – dostarczyło pieczonego dzika na biesiadę
 • Koło Łowieckie „Knieja” Jelenia Góra                    
  • – dostarczyło pieczonego dzika na zawody
 • Koło Łowieckie „Gwizd” Leśna                                 
  • – dostarczyło wyroby z dzika na zawody
 • Bartosz Adamczyk NASTA                                         
  •   – rzutki na całe zawody dla 140 zawodników
 • Iwona i Marek Morawscy                                           
  • – miód dla zawodników
 • Marek Słaboń                                                                  
  • – wykonał naklejki mistrzostw
 • Wojciech Kołcio                                                             
  • – nagrody rzeczowe
 • Paweł Górski, Dyrektor RDLP                                    
  • – nagrody rzeczowe
 • Roman Miller Gobarto Dziczyzna sp. z o.o.         
  • – nagrody rzeczowe
 • Delta Optical                                                                   
  • – nagrody rzeczowe
 • Szóstak Wieluń                                                               
  • – nagrody rzeczowe
 • Knieja Kraków                                                                
  • – nagrody rzeczowe

Oraz specjalne podziękowania dla sponsora „X”, który nie życzy sobie, aby go wymieniano, ale z obowiązku nadmieńmy, że sam uwędził i dostarczył 60 kg karpia, który zachwycił zawodników, sędziów i organizatorów mistrzostw a także zaangażował się finansowo biorąc na siebie część kosztów cateringu, jemu i wszystkim pozostałym sponsorom DZIĘKUJEMY!!!

Duże wyrazy szacunku i jednocześnie ogromne podziękowania należą się Przewodniczącemu Komitetu Organizacyjnego i Kierownikowi Zawodów w jednej osobie, mamy tu na myśli kolegę Jacka Terleckiego, który doprowadził do tego, że Sędzia Główny i jego Zastępca (obaj zaliczani do czołówki sędziów w kraju) odebrali strzelnice BEZ UWAG! Ale to był dopiero początek, to przez bezbłędną organizację pracy oraz mozolne przygotowania obiektu LII Mistrzostwa PZŁ w Klasie Powszechnej ODBYŁY SIĘ, strzelało 140 zawodniczek i zawodników, oddali ok. 15.000 strzałów, w trakcje zawodów wszystko zadziałało bezbłędnie.

Jacek Terlecki udowodnił nam wszystkim (sobie udowodnić nie musiał), ze nie ma takiego zadania, którego by się bał, w zasadzie, jeżeli jutro przyjdzie wiadomość, że olimpiada letnia została przeniesiona z Tokio do Mroczkowic, to mamy pewność, że na Jacka, to nie wywrze specjalnego wrażenia.

Na uroczystym otwarciu, zamknięciu oraz w trakcie zawodów gościliśmy tylu znakomitości, że nie sposób ich wszystkich wymieniać, m. in. cała Komisja Strzelecka Naczelnej Rady Łowieckiej, przedstawiciele Dyrektora RDLP, Nadleśniczowie, starostowie i wielu innych wspaniałych gości (przepraszamy, jeżeli o wszystkich nie pamiętaliśmy). Przy okazji podziękowania dla zespołu muzycznego (dobra robota!)

Drogie koleżanki, szanowni koledzy, jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu, który cały czas rozsławia jeleniogórską organizacje łowiecką we wszystkich pozostałych okręgach PZŁ.

Dzisiaj, na ponad tydzień po zakończeniu LII Mistrzostw PZŁ w Klasie Powszechnej w zasadzie nie spotkaliśmy się z ani jednej negatywnej czy chociażby obojętnej opinii, zawodnicy, sędziowie, władze Związku i wszyscy uczestnicy chwalą pod niebiosa nasze skromne przedsięwzięcie.

Korzyści wizerunkowe dla naszego okręgu są naprawdę ciężkie do oszacowania, mamy nadzieje i po cichu liczymy na to, że dobra pamięć, związana z przeżyciami dot. LII Mistrzostw PZŁ w Klasie Powszechnej pozostanie w pamięci uczestników jeszcze długo.

Teraz koniec samouwielbienia i jeżeli pozwolicie powrócimy do spraw bieżących. Przed nami XLII Zawody Okręgowe, o Puchar Łowczego Okręgowego w pełnym wieloboju, które odbędą się w Mroczkowicach ale kiedy?!

Właśnie z tym tematem Zarząd Okręgowy wychodzi do Zarządów Kół Łowieckich mających swoja siedzibę na terenie okręgu.

Pierwotnie Zawody Okręgowe 2019 planowane były na 24.08.19r. sobota, w tym dniu odbywają się także zawody z kalendarza centralnego, Puchar Opolszczyzny. najpierw jeden, po jakimś czasie kilka strzelców zwróciło się do Zarządu Okręgowego z wnioskiem o zmianę terminu z 24.08 na 25.08 (niedziela).

Vox populi, vox dei, jeśli taka jest wola naszych członków to tak zrobimy, jednak, aby tak się stało prosimy o mail do ZO (na adres zo.jeleniagora@pzlow.pl) z którego wyniknie jednoznacznie jakie są preferencje autora (tzn. czy optuje za 24.08 czy za 25.08) i to kogo zapisuje na XLII Zawodach Okręgowych, o Puchar Łowczego Okręgowego (np. czy zgłasza siebie czy drużynę koła w składzie takim i takim). Na maile z ‘preferencją’ odnośnie dat czekamy do 09.08.2019r. (potem trzeba będzie datę ogłosić, by zawodnicy mogli się przygotować). Na zgłoszenie dodatkowych zawodników będzie czas do 19.08.19r.

Zakładamy jako zbędne tłumaczenie, że to nie jest plebiscyt kierowany do przypadkowych, tylko do zainteresowanych, jeżeli w kontrze do Statutu, Zasad Doskonalenia Umiejętności Strzeleckich w PZŁ i kilka innych obowiązujących regulacji nie zamierzacie wystawiać drużynę to prosimy o nie zajmowanie pozycji w temacie (i liczyć się z konsekwencjami).

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Jeleniej Górze zaprasza zatem do składania zapisów na XLII Zawodów Okręgowych, o Puchar Łowczego Okręgowego zarówno drużyn jak i zawodników niestowarzyszonych w kołach i startujących indywidualnie.

Opłata za udział tak jak w ‘Zasady doskonalenia umiejętności strzeleckich w Polskim Związku Łowieckim’ §15.

Zapraszamy do udziału

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱